Захисникові забороняється тримати фортецю руками, а всім іншим заходити за лінію кола, чи наступати на неї. Команди вишикувані в колони по одному перед стартовою лінією («на березі»). У розпорядженні кожної команди по дві гімнастичні лави, що стоять поруч праворуч або ліворуч від колони – це засоби переправи.

Інші діти стають в коло на відстані витягнутої руки один від одного. У першій частині збірника можна знайти ігри будь-якої спрямованості, як для залу, так і для спортивного майданчика. У музичних рухливих іграх застосовуються переважно два варіанти музики. Перший заснований на музичному оформленні сюжетної сторони рухомий гри, наприклад, жанру казки.

майданчик для рухливих ігор

Жереб може бути здійснений шляхом розрахунку – «лічилки», коли діти стають в коло і починають яку-небудь лічилку зі словами. На кого доведеться останнє слово, той і ведучий. Цей спосіб менш швидкий за часом, тому ним користуються в іграх, що проводяться в позаурочний час. У деяких випадках «лічилку» застосовують і на уроках, щоб заспокоїти дітей після сильного збудження.

За сигналом направляючі обох команд біжать до першої позначки, повертаються і біжать до лінії старту, потім знову до другої лінії так, поки пробіжать всі точки повороту. Завдання кожного – не дати наздогнати себе тому, хто біжить ззаду, і в той же час торкнутися рукою попереду того хто біжить. Визначені вибувають з гри, інші продовжують гонку. Гру можна закінчити, коли на біговій доріжці залишаться 3 найвитриваліших спортсмена. Коли до стоячих на старті залишається 2-3 кроки, керівник дає свисток. «Наступаючі» розмикають руки і бігом спрямовуються за лінію свого будинку. Гравці іншої команди переслідують їх, намагаючись осалити.

Грибне полювання

Капітанові не дозволяється виходити за межі 9-ти метрової зони, а польовим гравцям – входити в зону. За сигналом гравці починають перекидати м’яч тільки своїм номерам, намагаючись, щоб нейтральні гравці не перехопили його. Кому з учасників вдасться зібрати всі м’ячі і вберегтись від наступного, той стає переможцем.

  • Замість очей ставлять вуглинки або гудзики.
  • Переможницею вважається команда, в якій залишилося більше гравців після закінчення встановленого часу гри.
  • Діти стрибають на обох ногах зі скакалкою впродовж 10 с або протягом певного часу.
  • Досягнувши своїх колишніх місць, обидва гравці зупиняються і беруть знову свою скакалку за кінці.

Це може бути присідання, нахил або стрибок. Ведучий має право виконувати заборонений рух, а решта – ні. Стішому ритмі, звертаючись до дитини, що стоїть https://hoistore.in/asias-entertainment-market-and-its-most-fascinating-stories/ праворуч від нього. Дитина може повторити ці оплески або вигадати новий ритм, звертаючись вже до іншого сусіда — того, хто стоїть праворуч від неї.

Рухлива гра «ПАСТКА»

Одна з них — «кішки», решта — «кошенята». Кожна «кішка» з двома «кошенятами» сідає на відокремлених трьох стільчиках перед дугою та обручем, прив’язаним до стояка (стільця) на відстані 1,5—2 м одне від одного. «Кошенята» підлазять по черзі під дугу, пролазять в обруч і стрибають кілька разів на обох ногах. За сигналом вихователя «кішки» починають нявкати. «Ко­шенята» повертаються в свої «хатки» (стільці). При повторенні гри діти міняються ролями. Гравці шикуються у коло на відстані витягнутих рук.

5. Використання рухливих ігор та ігрових вправ  під час занять легкою атлетикою

„Заєць“, який тікає від „вовка“, ховається в середину пари. Той, до кого „заяєць“ став спиною, стає „бездомним зайцем“. Усередині навколішках сидить «зайчик», перебирає руками, нібито передніми лапками. Діти присідають і показують руками, який виріс мак (простягають руки вперед). Завершується пояснення відповідями на запитання учнів. Кожне з перелічених завдань можна проводити і у формі окремих естафет. Етап – з розгону пролізти через довгий матерчатий рукав, який тримають два помічника.